Antalya Apartman Yönetimi

Antalya apartman yönetimi hizmetini profesyonel bir şekilde veren Norma Yönetim apartmanınızın temizliğini, güvenliğini, muhasebesini ve genel bakım onarımlarını üstleniyor. Size rahat bir şekilde apartmanınızda yaşamak kalıyor. İşte bu kadar basit.

Antalya Apartman Yönetimi Hizmetleri

Profesyonel bir şekilde yönetimini yaptığımız apartmanların ilgilenilmesi gerek tüm sorunlarını yönetim kurulu ve apartman sakinleri ile birlikte alınan kararlar doğrultusunda yapmaktayız.

Apartman Temizliği 

Apartman temizliği, apartmanların insanların ortak yaşam alanı olması dolayısı ile önemlidir ve sağlık açısından düzenli olarak yapılması gerekir. Bazen yıkanarak yapılan apartman temizliği uygulamasının, bazen de silinerek yapılması tercih edilir. Çünkü özellikle asansörlü apartmanlarda, dikkat edilmemesi halinde asansör boşluğuna su gitmekte ve zaman içerisinde biriken bu su apartmanda kötü kokuya sebep olmaktadır.

Apartman girişine astığımız bildirge levhası ile temizlik ve gün ve saatleri belirlidir. Bu tarihlerde Norma Yönetimden gelen temizlik personelleri işlerini hızlı ve titiz bir şekilde hallederek bitirir.

Apartman Güvenliği

Apartmanlar veya siteler en az bir çok işyeri kadar tehlikeli alanlardır. Hatta işyerlerinde bulunmayan hasta, çocuk ve yaşlıların da bulunması nedeniyle zaman zaman çok daha tehlikeli durumlar oluşabilir.

Kapıcı veya sigortalı bir çalışanı olmayan apartman ve siteler zaten 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kapsamında değil. sigortalı çalışanı olan apartmanların iş güvenliği hizmeti alma zorunluluğu ise 1 Temmuz 2017 tarihine kadar yok. Bu nedenle apartman ve site gibi yaşam alanlarının büyük çoğunluğunda bırakın önlem almayı, risklerin tespiti bile yapılmamış durumdadır.

Hayatımızın büyük bölümünü geçirdiğimiz konut alanlarında en yaygın tehlikeler ve alınması gereken önlemler şunlardır;

Apartmanda Elektrik Güvenliği

Elektrik hayatımızda olmazsa olmaz enerji kaynağımızdır. Enerji kaynağı olmasının yanında en önemli tehlike kaynaklarından da birisidir. Bu nedenle elektrik tesisatlarında bazı önlemler mutlaka alınmış olmalıdır.

Yürüme Alanları

Apartmanlarda, kendi evimiz haricinde en çok bulunduğumuz alanlar yürüme alanları yani apartman girişi ve merdivenlerdir. Konut alanlarındaki kazaların çoğunluğunu, yürüme alanlarında takılıp düşme olayları oluşturur. Bunun en büyük nedeni yetersiz aydınlatma ve zemindeki çıkıntılardır.

Aydınlatma

Çalışma alanlarında olduğu kadar evlerimizde ve ortak alanlarda da hem yapılan işin güvenliği hem de psikososyal açıdan aydınlatma çok önemlidir. Yürüme alanları konusunda bahsedildiği gibi takılıp düşmelerin en büyük sebebi yetersiz aydınlatmadır.

Apartmanda Asansör Güvenliği

Konut alanlarındaki asansörler, bakım ve onarımları düzenli olarak yapılmadıklarında büyük kazalara veya sık sık istenmeyen küçük olaylara neden olabilirler.

Apartman Aidat ve Muhasebesi

634 Sayılı Kat Mülkiyeti Kanunu ve Yönetim Planı uyarınca site bütçesinin (işletme projesi) hazırlanması. Tüm gelir ve giderlerin resmi olarak muhasebeleştirilmesi. Avans ve aidatların site yönetim hesabında toplanması. Ödeme yükümlülüklerini yerine getirmeyen kat malikleri ya da kiracıların hukuk birimine havale edilmesi.

Mal ve hizmet alım faturalarının ödenmesi. Personel maaşlarının ödenmesi. Ortak mahal aboneliklerine tahakkuk eden faturaların ödenmesi. Banka hesap hareketlerinin günlük takibi ve kayıt altına alınması. Ay sonlarında mali raporların hazırlanarak site sakinleri ve yönetim kurullarına sunulması. Dönem sonlarında yıllık faaliyet raporları ve mali raporların Genel Kurul’a sunulması.

Apartman Genel Bakım ve Onarımları

Apartmanlarda çatı bakımı üzerinde durulması ve önem verilmesi gereken bir noktadır. Zira özellikle yağışlı havalarda çatılarda en sık görülen akma sorunu; düzenli olarak çatı bakımının yapılmaması durumunda kendisini göstermektedir. Bu durum da insanların yaşadıkları ya da çalıştıkları alanların su altında kalmasına ve olumsuz yönde etkilenmesine neden olmaktadır.

Aynı zamanda elektrik, su, doğalgaz tesisatlarının sürekli bakımdan geçmesi bir arıza durumunun olup olmadığı belirli periyodlar ile kontrol edilmelidir.

Antalya Profesyonel Site Yönetimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
1
Canlı Destek
Norma Group
Merhaba. Bizimle Whatsaap'tan iletişime geçmek için sol alt taraftaki icona tekrar tıklayın.