ŞİRKETLERE ÖZEL ALACAK TAKİP HİZMETİ

Günümüz ticaret hayatında, şirket hedefleri doğrultusunda hizmet veya ürünleri başarılı bir şekilde pazarlamanın yanı sıra alacakların hızlı bir şekilde tahsil edilmesi de büyük önem arz etmektedir. Bu noktada Norma Group olarak Başta Profesyonel Yönetim Şirketleri olmak üzere; bizimle çalışmak isteyen firmalara alacakların tahsil edilmesinde hizmet veriyoruz.

Norma Group; Alacak Takip Hizmeti ile alacağın en kısa sürede ve hem alacaklı hem borçlu için en uygun şekilde tahsil edilmesini sağlar.

Alacak Takip Hizmeti ile alacağın tahsil edilmesi süreci;

Borçlu ile İletişim ve Uzlaşma

  • Borçluya ait iletişim kanalları tespit edilir ve ulaşılır,
  • Borcu bulunduğu, borcun miktarı, ödemenin gecikmesi halinde faiz vb. masraflarla borç miktarının artacağı, ödenmemesi halinde kendisi için hukuken ne gibi olumsuz sonuçları olabileceği anlatılır.
  • Ayrıntılı raporlama yapılır.
  • Hazırlanan raporla Alacaklı ve Borçlu bilgilendirilir.
  • Borçlu mercek altına alınır, tahsilatı hızlandırabilecek veriler düzenli olarak kontrol edilir.

Yasal Süreç

Alacak Takip Hizmetlerimiz kapsamında borçlu ile iletişim ve uzlaşma aşamasındaki tüm çalışmalarımıza rağmen tahsilatın gerçekleşmediği ve yasal takibin kaçınılmaz olduğu dosyalarda yönlendirme ve yasal sürece ilişkin danışmanlık hizmetleri de veriyoruz.

Norma Group bir Hukuk veya Avukatlık Bürosu değildir. Dolayısıyla kurumsal olarak yasal takip başlatamayız, dava açamayız. Ancak, çözüm ortağımız olan hukuk büroları veya alanında uzman avukatlar kanalıyla şirketlere özel alacak takip hizmetimizle müşterilerimizi yalnız bırakmıyoruz.

Yasal sürece geçmeden önce çözüm ortağımız olan hukuk büroları ve avukatlarla beraber dosya değerlendirmemizi tamamlayarak müşterilerimizi yasal süreçle ilgili;

  • Yasal takip yolların kısa bir özeti,
  • İcra takibi başlatılması halinde süreç ve takibe ait masraf ve giderler,
  • Dava açılması halinde doğacak avukatlık ücreti ve giderleri,
  • Yasal takibe yönelik tavsiyelerimiz.

Tavsiyelerimiz sonucunda yasal takip aşamasını ve koşullarını onaylayan müşterilerimiz için alacaklarının en kısa yoldan tahsil edilmesinin temini sağlanmış olacaktır.

Open chat
1
Canlı Destek
Norma Group
Merhaba. Bizimle Whatsaap'tan iletişime geçmek için sol alt taraftaki icona tekrar tıklayın.