Bina ve Tesis Yönetimi

 

Norma Yönetim; apartman, site, iş merkezi veya tesisiniz için en uygun  yönetim hizmetini sağlamak maksadıyla sizlere paket hizmetler sunmaktadır. Paket hizmetlerimizle minimum maliyet, maksimum performans sağlayarak yaşam alanınızın kalitesini yükseltmeyi hedefliyoruz. Norma Yönetimi tercih edenlere ise; sadece kendileri için en uygun olan paketi seçmek kalıyor.

1-NORMA TAM PROFESYONEL PAKETİ

 

Norma Tam Profesyonel Yönetim Paketi’nden faydalanmak için Norma Yönetim’i  %51 oyla yönetici olarak seçmeniz yeterli. Norma Yönetimi yönetici olarak seçmeniz sonrasında Apartman, Site veya Tesisinizin bütün yönetim iş ve işlemleri Norma Yönetim tarafından gerçekleştirilir. Dolayısıyla yönetime ilişkin bütün yetki ve sorumluluk Norma Yönetime aittir.

Tam Profesyonel Paket ile ortak yaşam alanlarınızda yaşam kalitenizin arttırılması, yönetime ilişkin hiçbir sorunla muhatap olmamanız ve yönetime ait giderlerin en düşük düzeyde tutulması sağlanır.

Tam profesyonel Paket kapsamında, yöneticiniz olarak sizlere hizmet verirken temel ilkemiz ŞEFFAFLIKTIR. Yönetim işlemleri ile ilgili; ortak alanlara duyuru asılarak, talep halinde e-mail yoluyla ve müşteri hizmetlerimizden aranmak suretiyle kat malikleri ve kiracılara bilgilendirme yapılır.

Norma Yönetim, Tam Profesyonel Paket ile;

 • Genel Kurul toplantılarının gerçekleşmesinin ve yönetim organlarının oluşmasının Kat Mülkiyeti Kanunu’na uygun olmasını sağlar.
 • Tesisinizin yönetimi için size Norma yönetim programı (web sitesi ve mobil uygulama ile) temin eder.
 • Apartman veya sitenin tüm gelir ve giderleri aylık olarak NORMA Yönetim programına işlenerek sizlerin bu bilgilere kolayca ulaşabilmenizi sağlar.
 • Yönetime ilişkin bilgiler 10 günlük periyotlar halinde derlenip bir araya getirilir, kontroller yapılır, ilgili evrakların gerekli takip ve işlemleri yapılır.
 • Ödemesini yapmayan kat malikleri listesi çıkartılır.
 • Düzenli olarak gelir ve gider raporları hazırlanır.
 • Yönetim veya Kat malikleri gerekli görürse kasa raporları cari olarak hazırlanır.
 • Aylık olarak Banka raporları hazırlanır.
 • Zamanında ödenmeyen aidatların, yönetim planında belirlendiği oranda gecikme faizleri hesaplanır ve bunlar site yönetiminin mali çizelgesinde gelir olarak belirtilir.
 • Ortak alanlarda kullanılan Elektrik, Su ve Doğalgaz sayaç borç takipleri yapılır.
 • Site Müdürü, bahçıvan, görevli hizmetli ve diğer personellerin SGK işçi giriş ve çıkış işlemleri yapılır.
 • Görevlilerin Maaş bordroları ve ücret pusulaları hazırlanacaktır ve aylık bildirgeleri çıkartılıp SGK’ya düzenli olarak bildirilir.
 • BİREYSEL HİZMETLER  (çilingir, camcı, nakliye, araç yıkama, yemek siparişi, sigorta, emlakçılık, ev temizliği, ev ilaçlama, ev dekorasyonu, perde, mobilya, tamirat/bakım işleri v.b.) ile ilgili ihtiyaçlara ilişkin olarak anlaşmalı firmaların ürün ve hizmetleri, kat maliklerine ve kiracılara özel fiyatlarla NORMA Yönetim tarafından sunulur.

 

2-NORMA YÖNETİM ASİSTAN PAKETİ

 

Norma yönetim asistan paketinde bina veya tesisin yöneticisi veya yönetim kurulu vardır, yönetime ilişkin bütün yetki ve sorumluluk kat maliklerinin seçtiği yönetime aittir. Asistan Paketinden faydalanmanız için seçtiğiniz yönetimin Norma Yönetime yetki vererek, hizmetlerimizden faydalanmak istemesi yeterlidir. Yöneticiniz tarafından Norma Yönetime yetki verildiğinde Tam Profesyonel Paketimizde yer alan bütün hizmetler veya bunlar arasında seçilenler sizlere sunulur.

Yönetim asistan paketi kapsamındaki hizmetlerle ilgili bütün iş ve işlemler mevcut yönetiminizin adına, gerçekleştirilir. Norma Yönetim, yönetiminiz adına hareket ederek yapacağı, başta mali işlemler (sözleşme yapılması, borçların ödenmesi vb. )  olmak üzere, bütün işlemleri sizlerin ve yönetiminizin bilgisi ve onayı dâhilinde yapar.

 

3- NORMA YÖNETİM HUKUK PAKETİ

 

Hukuk paketimizle sizler için; danışmanlık, hukuki destek ve aidat borçlarının tahsil edilmesi konularında hizmetler temin ediyoruz.

Hukuk Paketi kapsamında hangi hizmetlerden faydalanabilirsiniz?

 • Yönetim organlarının oluşturulmasının, toplantı için kat maliklerine çağrı yapılmasının ve genel kurul toplantılarının gerçekleştirilmesinin Kat Mülkiyeti Kanunu’na uygun olarak gerçekleştirilmesi,
 • Apartman, Site ve Tesis Yönetimine ilişkin konularda hukuki danışmanlığın temini,
 • Kat maliklerinin taşıdığı yükümlülükleri ve uymamaları halinde karşı karşıya kalacakları hukuki sorumlulukların kendilerine tebliği,
 • Meydana gelen hukuki ihtilafların çözümünde hukuki destek, sözlü veya yazılı mütalaa hazırlanması,
 • Gecikmiş aidat borçlarının kısa sürede tahsil edilmesinin, ödenmeyen borçlara ilişkin olarak icra ve gerekli diğer hukuki sürecin takibinin temini,
 • Bina yönetiminin taraf olacağı sözleşmelerin (alım-satım, iş vb.) hazırlanması ve uygulanmasının temini
 • Alınacak her türlü kararın ve yapılacak işlemlerin yasalara uygun olarak yapılmasının sağlanması.

 

4-NORMA TESİS DANIŞMANLIK PAKETİ

 

Danışmanlık paketinde; Ana yapının (Apartman, Site, İş merkezi, Avm v.b.) yönetiminden kaynaklanan tüm yetki ve sorumluluk, kendi seçtikleri yönetici ya da yönetim kuruluna aittir. NORMA Yönetim, bina veya tesisin yönetiminin kat mülkiyeti kanuna uygun olarak gerçekleşmesi ve çıkabilecek problemlerin seri olarak çözülmesi için sözlü veya yazılı olarak danışmanlık hizmeti temin eder.

 

5- APARTMANLARA ÖZEL EKONOMİK PAKET

 

Norma Yönetim apartmanlara özel ekonomik paket ile aidatların yüksek tutarlarda olmasından yakınan sakinlere ekonomik çözümler sunuyor. Apartmanınızdaki giderlerin maliyeti apartman sakinleri olarak sizlerin bütçesini zorluyorsa, apartmanlara özel ekonomik paketten faydalanmak için talepte bulunmanız yeterli.

Norma Yönetim olarak talebiniz sonrasında apartmanızın yönetimi için gerekli bilgileri (daire sayısı, kaç katlı olduğu, önceki dönemelere ait mali tablolar) analiz eder, raporlar ve size minimum maliyetle kaliteli hizmetler sunmak için teklifte bulunur. Teklifi kabul ettiğiniz takdirde apartman yönetimi için mevcut yönetiminizin bize yetki vermesi ya da genel kurulda %51 oyla bizi seçmeniz yeterli.

 

 

Open chat
1
Canlı Destek
Norma Group
Merhaba. Bizimle Whatsaap'tan iletişime geçmek için sol alt taraftaki icona tekrar tıklayın.